Wiadomości
Trwa rekrutacja do naszej Szkoły i Przedszkola!
Zapisz swoje dziecko już dzisiaj!

Nowe oferty pracy - w zakładce WSPÓŁPRACA!

Nasza placówka

autyzm częstochowa

Na każdym etapie powstawania budynku Zespołu (podczas tworzenia projektu, budowy, wykańczania pomieszczeń) odbywały się konsultacje z rzeczoznawcami do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, wymogów sanitarno-higienicznych i zdrowotnych, zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii. Obiekt spełnia obostrzone wymagania dla placówek kształcenia specjalnego pod każdym z wymienionych wyżej względów i otrzymał pozytywne opinie.

Budynek Zespołu jest przyjazny osobom niepełnosprawnym.  Wszystkie pomieszczenia położone są na jednym poziomie, nie ma progów w drzwiach ani żadnych innych przeszkód architektonicznych. Sale lekcyjne i terapeutyczne przystosowane zostały do wieku i możliwości dzieci, gwarantują optymalne warunki szeroko pojętego rozwoju. Są tak urządzone, by dzieci czuły się komfortowo i nie rozpraszała ich nadmierna ilość bodźców. Meble są funkcjonalne. Pomoce dydaktyczne, z którymi dziecko akurat nie pracuje, można schować do zamkniętych szafek. Zadbaliśmy o łagodną, przyjemną dla oka kolorystykę. Poszczególne sale celowo utrzymane są w jednej tonacji kolorystycznej. Stonowane, spokojne barwy pozwalają dziecku odprężyć się, zrelaksować, skupić na nauce i terapii. Świadomie zrezygnowaliśmy z kontrastowych kolorów i wzorzystych dodatków. Ściany pomalowane zostały farbami bez jakichkolwiek szkodliwych substancji, ze specjalnym atestem dla dzieci. W oknach zamontowano rolety chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dla bezpieczeństwa dzieci w oknach założono również siatki przeciw owadom – często ukąszenie prowadzić może do poważnych komplikacji zdrowotnych.

Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas bardzo ważne, zadbaliśmy o każdy detal. Zainwestowaliśmy również między innymi w antypoślizgową wykładzinę szkolną oraz odpowiednie płytki podłogowe. Toalety z przedsionkami są duże, swobodnie poruszać można się w nich na wózku inwalidzkim. Znajdują się w nich nowoczesne akcesoria zapewniające wygodę, komfort i łatwość użytkowania. W toaletach zamontowano dzwonki, dziecko w każdej chwili wezwać może pomoc.

Budynek zabezpieczony został instalacją odgromową i odpowiednim systemem ochrony przeciwpożarowej. W obiekcie znajduje się również wentylacja mechaniczno-wywiewna i grawitacyjna.

Zespół dysponuje własnym parkingiem. Możliwy jest wjazd pod drzwi wejściowe, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Nie ma przeszkód w postaci schodów.

Placówka znajduje się w spokojniej, zielonej okolicy. Dzieci najczęściej nie lubią miejskiego hałasu, czują się w nim zagubione. U nas mogą dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu, bawić się na trawie, cieszyć przyrodą. Dzieci mogą obserwować zmieniające się pory roku, chodzić na spacery po łąkach i po lesie.

Położenie poza ścisłym centrum miasta jest kolejnym wielkim atutem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Czyż”. Dojazd do placówki jest bardzo wygodny. Położona jest w dzielnicy Gnaszyn-Kawodrza (a dokładnie Gnaszyn Górny), w pobliżu drogi wylotowej z Częstochowy w kierunku Opola (droga krajowa nr 46). Planowana autostrada A1 (i węzeł „Blachownia”), która przebiegać będzie w odległości kilku kilometrów od Szkoły, jeszcze bardziej ten dojazd ułatwi.

Niewątpliwym atutem Zespołu jest również to, że leży na jednej posesji z Czyż – Centrum Edukacji, Szkoleń i Języków Obcych, Centrum Terapii i Rehabilitacji. W ciągu 14 lat istnienia zdobyliśmy wiele cennych doświadczeń w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodziny na szereg zajęć, np. korepetycje, pomoc w odrabianiu lekcji, tutoring, kursy językowe, warsztaty hobbystyczne, terapię i rehabilitację. Na kursy, szkolenia i warsztaty zapraszamy również rodziców, którzy chcieliby się dokształcać lub spędzić miło czas. Organizujemy zajęcia indywidualne, w parach lub w małych grupach – w naszej siedzibie, u naszych specjalistów, w domu/firmie Klienta lub online. Pracujemy przez cały rok, w każdy dzień tygodnia, od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą Czyż – Centrum Edukacji, Szkoleń i Języków Obcych, Centrum Terapii i Rehabilitacji.

Więcej informacji na temat placówki w zakładce O Zespole.

 Pytania? Zapraszamy do kontaktu

Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki